Біологія

Форма для відповідей

Завдання 1.

У відомому мультфільмі про пригоди рибки-клоуна є забудькувати синя рибка.
Запитання 1. Яке ім'я і порода цієї рибки? Про який мультфільм йдеться? (1 бал). Який відомий син відомого на увесь світ батька знявся в короткометражному мультфільмі разом з героями цього мультика? (+1 бал).

Завдання 2.

Річка, яка протікає у північній частині Демократичної Республіки Конго (колишній Заїр), в Африці, у 1976 році дала назву хворобі, яку спричиняє вірус. Ця хвороба характеризується тяжким перебігом, високою смертністю серед людей і тварин. Вакцини чи ліків від цієї хвороби поки немає.
Один із видів великих мавп потрапив під критичну загрозу вимирання в тому числі через цю хворобу.
Запитання 2. Назвіть вірус/хворобу та цих великих мавп, що на межі вимирання (1 бал). За гіперпосилання на фотографії чи відео з цими мавпами + 1 бал.

Завдання 3.

Щороку, наприкінці серпня, у південних провінціях Канади розпочинається одне із найдивовижніших дійств на Землі. Воно поволі охоплює північні та лавиною накриває центральні й південні штати США, досягаючи врешті-решт свого апоґею у Центральній Мексиці. Сотні мільйонів цих істот одномоментно здіймаються у небо і летять на південь до місць своєї зимівлі, долаючи тисячі кілометрів.
З останніми теплими днями північного літа здіймаються і вирушають вони у далеку подорож на південь, рятуючись від приходу зими. Ця подорож є, воістину, “Великою Міґрацією” – подвигом для них, адже  маючи всього 10 сантиметрів у розмасі крил, і вагою всього 14 грам, вони долають за три місяці близько 4,5-5 тисяч кілометрів! Затуляють сонце і небо, перетворюючи день на присмерк, а шелест ніжних крилець скидається на шум лісу на вітрі… Вони мчать зі швидкістю 20 кілометрів за годину, долаючи вдень по 80 кілометрів!
Окрім того, ці істоти здатні перетинати Атлантичний океан! Їх знайдено, певна річ, не у таких кількостях, на Бермудських і Азорських островах, острові Мадейра, на півдні Англії та заході Європи, а також у Новій Зеландії, Австралії та на Гавайських Островах.
Запитання 3. Про кого тут йдеться? Яка середня тривалість життя особин, що долають міграцію і чи відрізняється вона від тривалості життя особин, що "народилися" на початку теплого сезону? (1 бал) Яку назву має покоління довгожителів? та за гіперпосилання на фото з їх міграції + 1 бал.

Завдання 4.

Волинська письменниця написала для дітей віршовану казку про те, що відомий нам усім овоч раніше "жив" на клумбах серед квітів.
Наприкінці казки йдеться: «не можна жити, наче пустоцвіт! Хоча б маленьке ділечко зроби – не знатимеш ні смутку, ні ганьби»
Запитання 4. Вкажіть назву овоча та його батьківщину. (1 бал) В якому році і хто першим в Європі видав книгу, де згадується про цю рослину (такі дані є у Вікіпедії) + 1 бал.

Завдання 5.

Ця рослина живе переважно в тропічних і субтропічних країнах. Майже усім видам цієї рослини притаманне пришвидшене зростання, швидкий розвиток. В залежності від різновиду, цвіте раз на 40 чи 120 років, дає насіння і масово гине.
Запитання 5. Вкажіть, де в Україні росте ця рослина? (1 бал) На якому континенті, за даними Вікіпедії, у 20 столітті ця рослина не росла? Додайте гіперпосилання на зображення цього континенту (+1 бал).

Завдання 6.

Опишіть свої враження від веб-квесту, запропонуйте свої запитання до розділу "Біологія" (1 бал). Опишіть алгоритм пошуку відповідей на запитання квесту (+ 1 бал).

Немає коментарів:

Дописати коментар